Oleszyce. 81. rocznica Bitwy pod Oleszycami

  • 15.09.2020, 12:58
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Oleszyce. 81. rocznica Bitwy pod Oleszycami
Już po raz kolejny w Oleszycach odbędzie się (17.09) uroczystość patriotyczno – religijna z okazji 81. rocznicy Bitwy pod Oleszycami.

W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, uroczystości ograniczą się do Mszy Świętej w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Oleszycach. Zazwyczaj wydarzenie upamiętniające bitwę miało miejsce w uroczysku Horaj, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający bohaterską walkę i śmierć żołnierzy polskich pod dowództwem gen Józefa Kustronia, mówi Proboszcz parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Oleszycach, Ksiądz Józef Dudek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

To będzie szczególny moment dla całej lokalnej społeczności.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Te wyjątkowe wydarzenie organizują: Proboszcz Parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Oleszycach, Burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce i Prezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe