Powstaje film 'Dzień i Noc'

  • 15.09.2020, 14:16
  • Joanna Ferens
Powstaje film 'Dzień i Noc'
Na Roztoczu powstaje film film pt. ‘Dzień i Noc’ w reżyserii Katarzyny Machałek i Łukasza Machnowskiego.

Film to przeplatające się opowieści o kobiecej przyjaźni i życiu blisko natury, w obecności zjawisk nadprzyrodzonych i magii. Film przywołuje pamięć zbiorową najstarszego pokolenia kobiet z Roztocza. Wskrzesza i uwiecznia obrzędy, pieśni i folklor świata, który nieubłaganie odchodzi w przeszłość, a o istnieniu którego nie można zapomnieć. W miarę jak odkrywaliśmy kolejne fascynujące historie kobiet z regionu, nasz projekt ewoluował i ze skromnego 30-to minutowego dokumentu stał się trwającym 80 minut filmem pełnometrażowym, z aktorami i scenami zbiorowymi o dużym rozmachu inscenizacyjnym  – wyjaśniają reżyserzy produkcji.  

Kompozytorem muzyki do filmu jest pochodzący z Wenezueli Nascuy Linares, który zdobył nagrodę na Festiwalu Filmowym w Cannes i był nominowany do Oskara. Do filmu ‘Dzień i Noc’ Nascuy Linares wykorzysta miedzy innymi tradycyjny biały śpiew ludowy Zespołu Śpiewaczego z Rudy Solskiej.

Film jest prawie gotowy jednakże brakuje funduszy, aby go ukończyć. Dlatego też producenci zwracają się z prośbą do wszystkich miłośników kina oraz mieszkańców Roztocza kochających swój region, o wparcie finansowe.

Pieniądze zostaną przeznaczone na postprodukcję oraz promocję filmu, a konkretnie m.in. na dźwięk,kolor do filmu, muzykę, projekt i wydruki materiałów promocyjnych, i zbudowanie strony internetowej, która jest kluczowym elementem promocji.

Więcej informacji można znaleźć na fanpage’u filmu na facebooku, zaś link do zbiórki znajduje się TUTAJ.

 

/Inf. nadesłana/

Joanna Ferens

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe