Dożynki w Gminie Tarnogród

  • 15.09.2020, 21:36
  • Joanna Ferens
Dożynki w Gminie Tarnogród
13 września 2020 roku miało miejsce parafialno-gminne święto plonów w Tarnogrodzie i w Woli Różanieckiej.

W tym roku ze względu na trudną sytuację związaną z epidemią i obowiązujące obostrzenia uroczystości dożynkowe mają skromniejszą formę niż zazwyczaj. W Tarnogrodzie uroczystą mszę święta dziękczynną przy ołtarzu na placu przy kościółku św. Rocha odprawił proboszcz ks. Jerzy Tworek. W tym samym dniu świętowali również rolnicy z Woli Różanieckiej. Tu mszę sprawował ks. Wojciech Suchowierz. Wszyscy obecni dziękowali za plony i ciężką pracę rolników. W trakcie mszy nastąpiło przekazanie chleba.

Burmistrz Paweł Dec obecny na obydwu uroczystościach w swoich przemówieniach podkreślał, jak ważna – oprócz wielkości Boga i hojności ziemi – jest ciężka praca rolnika, ogrodnika i pszczelarza. Wyraził wdzięczność Bogu za plony i rolnikom za ich trud: – I za tę pracę w imieniu wspólnoty samorządowej Gminy Tarnogród chcę Wam podziękować. Za ten bochen pachnącego chleba, który w tym roku jest wyjątkowo ciężki. Bo najpierw go wysuszyło, potem przemroziło a na koniec zalało. Ale Wam z bożą pomocą i ludzką życzliwością udało się ten plon zebrać tak, aby tego chleba na naszych stołach nie zabrakło, a ja jako włodarz naszej gminy obiecuję, że będę go dzielił sprawiedliwie.

Na zakończenie burmistrz życzył rolnikom, aby ich praca była doceniana i odpowiednio gratyfikowana, a wszystkim obecnym, aby chleba nigdy na ich stole nie zabrakło.

Szczególne podziękowania za organizację uroczystości należą się paniom: Teresie Szymanik i Adeli Dec oraz panu Tadeuszowi Gałce.

 

/Inf. nadesłana/

Joanna Ferens

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe