Konserwacja muzealiów w Hrubieszowie

  • 16.09.2020, 11:12 (aktualizacja 16.09.2020, 13:20)
  • Dagmara Łapińska
Konserwacja muzealiów w Hrubieszowie
Dokumenty, plany Hrubieszowa, a także projekty infrastruktury drogowej, należące do hrubieszowskiego oddziału Armii Krajowej - to obiekty, których konserwację przeprowadziło Muzeum im ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie.

Jak wyjaśnia Justyna Wojtiuk, kustosz muzeum, prace objęły 83 obiekty.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dokumenty przekazał muzeum w darze dr inż. Leszek Gardyński, potomek żołnierza Armii Krajowej. Jego dom był miejscem spotkań partyzantów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Projekt pn. „Konserwacja zespołu obiektów Armia Krajowa Oddział w Hrubieszowie" został zrealizowany w ramach programu „Wspieranie działań muzealnych”, dofinansowanego ze środków pozostających w dyspozycji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Patronat medialny nad projektem objęło Katolickie Radio Zamość.

Dagmara Łapińska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe