Muzeum wyda katalog o drugim Pułku Strzelców Konnych w Hrubieszowie

  • 16.09.2020, 11:19 (aktualizacja 16.09.2020, 13:19)
  • Dagmara Łapińska
Muzeum wyda katalog o drugim Pułku Strzelców Konnych w Hrubieszowie
W Hrubieszowie powstanie katalog muzealiów związanych z 2. Pułkiem Strzelców Konnych. Zaprezentowana w katalogu kolekcja tworzona jest niemal od momentu powstania muzeum.

Publikacja umożliwi uczczenie setnej rocznicy powstania Pułku, który na stałe wpisał się w historię miasta. Mówi Justyna Wojtiuk, kustosz Muzeum im ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Muzealia wchodzące w skład kolekcji, zostały podzielone na trzy działy: zdjęcia, dokumenty i militaria.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Publikacja ukaże się pod koniec roku w ramach programu „Wspieranie działań muzealnych”. Katalog będzie dystrybuowany nieodpłatnie. W wersji elektronicznej będzie można go pobrać ze strony internetowej muzeum w Hrubieszowie. Patronat medialny nad projektem objęło Katolickie Radio Zamość.

 

Dagmara Łapińska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe