Warsztaty teatralne w Gromadzie

  • 17.09.2020, 20:19
  • Joanna Ferens
Warsztaty teatralne w Gromadzie
Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju zaprosił na warsztaty teatralne połączone z prezentacją widowiska obrzędowego. Wydarzenie miało miejsce (17.09) w Remizie OSP w Gromadzie.

Chcemy ocalić od zapomnienia dawne zwyczaje, a dziś pokazujemy, jak wyglądało darcie pierza na wiano dla panny młodej – tłumaczyła dyrektor GOK w Biłgoraju, Celina Skromak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Teresa Kornik z Zespołu ‘Czeremcha’ z Gromady napisała scenariusz i wyreżyserowała widowisko w oparciu o własne doświadczenia:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zaplanowano jeszcze dwa podobne spotkania. Drugie odbędzie się 21 września w Bukowej, gdzie Zespół ‘Jarzębina’ zaprezentuje widowisko ‘Kumie zróbcie mi gromnicę’ oraz 24 września w Dereźni będzie można zobaczyć widowisko zatytułowane ‘Korbon dla Jagusi’ przygotowane przez Zespół ‘Zorza’ z Dereźni.

Spotkania zorganizowano w ramach projektu ‘Teatr obrzędowy przekaźnikiem tradycji’ dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu ‘EtnoPolska 2020’ realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju.

Joanna Ferens

Zdjęcia (19)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe