Konferencja z okazji 300-lecia Synodu Zamojskiego pt. SYNOD ZAMOJSKI 1720 – 2020 IN MEMORIAM

  • 18.09.2020, 10:40 (aktualizacja 18.09.2020, 12:28)
  • Łukasz Kot
Konferencja z okazji 300-lecia Synodu Zamojskiego pt. SYNOD ZAMOJSKI 1720 – 2020 IN MEMORIAM Łukasz Kot
W konferencji uczestniczyli naukowcy z kilku ośrodków akademickich.

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz Muzeum Zamojskie zorganizowały 17 września konferencję z okazji 300-lecia Synodu Zamojskiego pt. SYNOD ZAMOJSKI 1720 – 2020 IN MEMORIAM”. Wydarzenie rozpoczęła Mszą św. w katedrze zamojskiej. Przewodniczył jej ks. bp Marian Rojek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W sali Consulatus zamojskiego ratusza odbyła się wspomniana konferencja. Uczestniczyli w niej naukowcy z kilku ośrodków akademickich m.in Lublina, Krakowa i Rzeszowa. Obecny był również ks. arcybiskup Eugeniusz Popowicz metropolita przemysko-warszawski Kościoła greko-katolickiego w Polsce.

loadingŁaduję odtwarzacz...
Specjalnym gościem konferencji był archimandryta Sergiusz Gajek apostolski wizytator białoruskiej greko-katolickiej cerkwii, który podkreślał wartość i wielkość Synodu zamojskiego z 1720 r.

loadingŁaduję odtwarzacz...
Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Andrzej Wnuk prezydent Zamościa. Patronat medialny sprawowało Katolickie Radio Zamość.

 

Zapraszamy do wysłuchania Mszy św. z katedry zamojskiej. Przewodniczył jej ks. bp Marian Rojek ordynariusz Diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Łukasz Kot

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe