Diecezjalny Dzień Młodzieży

  • 18.09.2020, 13:34 (aktualizacja 19.09.2020, 22:56)
  • Anna Niderla-Kudach
Diecezjalny Dzień Młodzieży Joanna Suszko
Na obiektach OSiR w Zamościu trwa IV Olimpiada Sportowa połączona z obchodami Diecezjalnego Dnia Młodzieży.

W liturgii Kościoła dzisiaj (18 września) wspominamy św. Stanisława Kostkę, patrona Polski i młodzieży. Z tej okazji do Zamojskiej Katedry pielgrzymuje będzie młodzież z całej naszej diecezji w ramach Diecezjalnego Dnia Młodzieży. Pielgrzymka jest połączona z IV Olimpiadą Sportową. Rozgrywki odbywają się na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu. Obchody święta młodych rozpoczęły się Mszą św. w zamojskiej katedrze. Przewodniczył jej oraz Słowo Boże wygłosił ks. Robert Strus, proboszcz katedry. W homilii przypomniał postać patrona młodzieży, który od młodości wykazywał się w świętością i konsekwentnie podążał za głosem wołającego go Boga, nie zważając na trudności.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Robert Strus w homilii pytał,co wpłynęło na to, że św. Stanisław Kostka osiągnął cel do którego dążył?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Obecnie na terenie OSiR w Zamościu odbywa się Olimpiada Sportowa. Uczestnicy rywalizują w następujących dyscyplinach: piłka nożna, piłka plażowa, wyciskanie odważnika, bieg sztafetowy, skok w dal z miejsca, rzut lotką,bigi w workach. Diecezjalny Dzień Młodzieży współorganizują Liturgiczna Służba Ołtarza, KSM oraz Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Zamościu.

Niebawem na naszej stronie dłuższa relacja z wydarzenia.

 

Anna Niderla-Kudach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe