Głowienka. Trzeci żłobek w gminie

  • 19.09.2020, 21:39
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Głowienka. Trzeci żłobek w gminie miejscepiastowe.pl
Już w najbliższy poniedziałek (21.09) zostanie uroczyście otwarty nowy żłobek w Gminie Miejsce Piastowe.

Na terenie gminy funkcjonują już dwa żłobki: Gminny Żłobek im. Matki Anny Kawiorek w Łężanach - utworzony w 2016 roku oraz Gminny Żłobek im. Janusza Korczaka w Miejscu Piastowym utworzony w 2018 roku.

Utworzenie żłobka zostało dofinansowane z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch +” 2020 w wysokości 400 000, 00 zł na utworzenie oraz 6 400, 00 zł na funkcjonowanie.
W ramach tej inwestycji zostały rozbudowane i przebudowane pomieszczenia części parteru wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku Szkoły Podstawowej im. Benedykta Wierdaka w Głowience, a także zbudowano plac zabaw.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokona m.in. Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl i Poseł na Sejm RP Teresa Pamuła.
Podczas uroczystości będzie możliwe zwiedzanie obiektu, a także uczestniczenie w recitalu muzycznym.

Z racji wzrastającej liczby mieszkańców Gminy Miejsce Piastowe, nowo powstający żłobek umożliwi rodzicom, w większym zakresie, podjęcie obowiązków zawodowych i dzięki temu poprawi jakość życia ich rodzinom.

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe