Biłgoraj. Konferencja ekologiczna

  • 20.09.2020, 08:18
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Konferencja ekologiczna
Już jutro, 21 września, o godz. 10:00, w sali konferencyjnej przy parafii św. Jana Pawła II w Biłgoraju odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa nt. ‘Kościół wobec rolnictwa ekologicznego’ z cyklu ‘Piękno tej ziemi skłania mnie do wołania o jej zachowanie dla przyszłych pokoleń.

O celach i znaczeniu konferencji informuje, jednocześnie zapraszając na wydarzenie, organizator ks. Krystian Bordzań:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Konferencja skierowana jest do rolników, producentów, uczniów szkół rolniczych i leśnych, a także do wszystkich zainteresowanych tematem. Szczegółowy program konferencji znajduje się na plakacie.

Organizatorami konferencji są Fundacja Gaudium et Spes oraz NSZZ Rolników Indywidualnych ‘Solidarność’. Konferencja została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Partnerami wydarzenia są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Środowiska, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie oraz KRUS i ARiMR.

Patronat honorowy zapewnili: Wicepremier i Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin, Minister Środowiska Michał Woś, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, poseł Beata Strzałka, poseł Teresa Hałas, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip, senator Jerzy Chróścikowski i europoseł Beata Mazurek.

Patronat duchowy objął Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek, zaś patronat medialny sprawuje Katolickie Radio Zamość.

Joanna Ferens

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe