81. rocznica bitwy pod Banachami

  • 20.09.2020, 21:00
  • Joanna Ferens
81. rocznica bitwy pod Banachami
Religijno-patriotyczne uroczystości związane z 81 rocznicą wybuchu II wojny światowej i bitwą pod Banachami odbyły się (20.09) na cmentarzu wojennym w Banachach.

Wszystkich zebranych powitał proboszcz parafii w Starym Bidaczowie, ks. Rudolf Karaś:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do modlitwy w intencji poległych obrońców Ojczyzny zachęcał proboszcz parafii w Hucie Krzeszowskiej, ks. Krzysztof Koprowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ppłk Grzegorz Grobel, dowódca 16 Tczewskiego Batalionu Saperów w Nisku w rozmowie wyjaśniał, iż obecność żołnierzy na uroczystości jest podyktowana poczuciem obowiązku i patriotyzmu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Chcemy w szczególny sposób upamiętnić żołnierzy, którzy tutaj walczyli i ginęli – mówił wójt Gminy Harasiuki, Krzysztof Kiszka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Cmentarz wojenny w Banachach to miejsce niezwykle ważne i symboliczne – dodał w rozmowie ks. Karaś:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po Eucharystii poszczególne delegacje złożyły wieńce i wiązanki kwiatów na grobach poległych żołnierzy.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wójta Gminy Harasiuki we współpracy z Parafią pw. Nawiedzenia NMP w Starym Bidaczowie i Parafią pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hucie Krzeszowskiej.

Joanna Ferens

Zdjęcia (25)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe