Bitwy pod Tomaszowem

  • 20.09.2020, 23:29 (aktualizacja 22.09.2020, 11:12)
  • Ewa Monastyrska
Bitwy pod Tomaszowem
XII rekonstrukcja Bitew pod Tomaszowem w Dąbrowie Tomaszowskiej.

W Dąbrowie Tomaszowskiej, 20 września, została zorganizowana XII Rekonstrukcja Bitew pod Tomaszowem. O historycznych wydarzeniach wrześniowych powiedział burmistrz Tomaszowa Lubelskiego, Wojciech Żukowski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Poprzedzającej rekonstrukcję Mszy Świętej przewodniczył ks. prał. Czesław Grzyb. Podczas homilii zaznaczył, że obowiązkiem współczesnego pokolenia jest pamiętać o poległych bohaterach.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wicepremier Jacek Sasin zaznaczył, że to pamięć buduje naszą tożsamość.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tegoroczna rekonstrukcja przedstawiała tematykę drugiej bitwy a także historię Katynia.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Szef Urzędu ds Kombatantów i Osób Represjonowanych, minister Jan Józef Kasprzyk zauważył, że rekonstrukcje są żywą lekcją historii.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Rekonstrukcje, jak podkreślił wicestarosta tomaszowski, Jarosław Korzeń, mają znaczenie dydaktyczne.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Współcześnie odnajdywane są zapiski żołnierzy walczących w bitwach pod Tomaszowem. O jednym ze wspomnień powiedział poseł Tomasz Zieliński.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Więcej na temat Bitew pod Tomaszowem w regionalnym magazynie informacyjnym Co Przyniósł Dzień a także w audycji samorządowej, która na falach naszego radia zostanie wyemitowna w najbliższą sobotę. Katolickie Radio Zamość objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Ewa Monastyrska

Zdjęcia (58)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe