Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Znamy wyniki biegu nocnego

Z Rynku Wielkim w Zamościu w piątek (18.09) o godz. 21.00 wystartował nocny bieg 'Zamość 1580”.

Ideą przewodnią biegu było: uświetnienie obchodów Jubileuszu 440-lecia Miasta Zamość i Jubileuszu 45-lecia Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu, popularyzacja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia oraz promowanie lokalnych tras biegowych Miasta Zamość. Z jakiej okazji zorganizowano nocny bieg powiedział Piotr Orzechowski, dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zamość.

POSŁUCHAJ

Biegacze pokonali dystans 1580 m, który poprowadził ulicami: Grodzką, Akademicką, Parkiem Miejskim, a meta usytuowana została na stadionie OSIR przy ul. Królowej Jadwigi 8. Na metę dobiegli wszyscy biegacze.

POSŁUCHAJ

W klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn najszybsi biegacze, za za zajęcie miejsc I-III otrzymali puchary i nagrody rzeczowe. O przygotowaniach do biegu powiedział zwycięzca.

POSŁUCHAJ

Jak wyglądały przygotowania do biegu powiedziała Aleksandra Jakubczak, trenerka zajęć „Biegam Bo lubię”, które w każdy poniedziałek odbywają się na zamojskim stadionie, która jednocześnie na metę dobiegła jako pierwsza.

POSŁUCHAJ

W biegu wystartowali także uczestnicy BBL.
POSŁUCHAJ

Dlaczego warto dołączyć do grupy BBL?

POSŁUCHAJ

Aleksandra Jakubczak zaprasza wszystkich biegaczy na test Coopera, który odbędzie się 11 października na zamojskim stadionie.

POSŁUCHAJ

W biegu udział wzięła także pracowniczka OSiR.

POSŁUCHAJ

Uczestnik biegu przyznał, że zdecydował się wystartować ponieważ wydarzenie zostało zorganizowane w Zamościu. Jednak zdaniem biegacza w Zamościu jest zbyt mało tego typu przedsięwzięć.

POSŁUCHAJ

Każdy uczestnik biegu otrzymał nr startowy i pakiety startowe: koszulkę, medal i materiały promocyjne. Na mecie rozlosowane zostały nagrody niespodzianki. Bieg podsumował Mateusz Ferens, dyrektor zamojskiego OSiR-u.

POSŁUCHAJ

Mateusz Ferens dodał, że bieg cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

POSŁUCHAJ

Z okazji jubileuszu OSiR w sobotę (19.09) zorganizowano imprezę podsumowującą sportową działalność Ośrodka.
POSŁUCHAJ

Organizatorami biegu było Miasto Zamość, OSiR w Zamościu oraz Stowarzyszenie K.S. Hetman Zamość.