Walki sumoków

  • 21.09.2020, 12:01 (aktualizacja 21.09.2020, 14:13)
  • Małgorzata Zaręba
Walki sumoków
Na hali widowiskowo – sportowej zamojskiego OSiR w dn. 19-20.09 odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Młodzików w sumo.

Na hali zgromadziło się mnóstwo zawodników i zawodniczek z całej Polski. Kto wziął udział w zawodach?

loadingŁaduję odtwarzacz...


O kategoriach wagowych powiedział Ryszard Radliński.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W naszym regionie sumo i zapasy zawodnicy trenują w Tyszowcach, Łaszczowie, a dzięki współpracy z trenerem Danielem Chwastkiem na zawodach sumocy reprezentowali KS „Agros”Zamość. Daniel Chwastek szkoli bardzo uzdolnioną młodzież, o czym świadczą wyniki. Jednak aby zawodnicy zdobywali sukcesy systematycznie muszą trenować.

loadingŁaduję odtwarzacz...


daniel Chwastek dodał, że w czasie pandemii dzieci, które nie mogły uczestniczyć w treningach włączyły się w akcję ph. Pogoń wirusa”. W warunkach domowych dzieci i młodzież realizowały treningi, które nagrywały w formie krótkich filmików, a relacja wykonywanych ćwiczeń prezentowana była na portalu społecznościowym. W akcje włączyli się także prezydent Polski Andrzej Duda, prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk, oraz sportowcy i aktorzy.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dzieci i młodzież wróciły do treningów, które odbywają się w szkołach w Łaszczowie i Tyszowcach.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Zapasy i sumo to sporty ogólnorozwojowe, zbliżone do siebie, które dla wielu dyscyplin są bazą. Zapasy to dużo korzyści zdrowotnych i społecznych. Ci, którzy chcieliby dołączyć do sekcji mogą skontaktować się z trenerem sekcji Danielem Chwastkiem pod numerem telefonu: 606 375 234

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (55)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe