Dzień bez Samochodu

  • 22.09.2020, 08:16 (aktualizacja 22.09.2020, 11:31)
  • Małgorzata Kryk
 Dzień bez Samochodu
W wielu miastach w kraju kierowcy mogą przesiąść się z samochodów do bezpłatnej tego dnia komunikacji publicznej. Celem kampanii jest przede wszystkim promocja ekologicznych form mobilności, takich jak rower czy komunikacja miejska. Organizatorzy akcji argumentują, że zmniejszenie liczby samochodów w centrach miast to czystsze powietrze dla mieszkańców.

W ramach Tygodnia Zrównoważonego Transportu w większych miastach wyłączony z ruchu jest ruch kołowy, a w innych miastach jak w Warszawie komunikacja miejska w stolicy jest bezpłatna. W Zamościu władze miasta także przygotowały dla zmotoryzowanych mieszkańców i turystów niespodzianki: Dzisiaj (22 września) można za darmo wypożyczyć rower w Zamojskim Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej na parterze ratusza (w godz. 8.00-18.00) oraz w Lunecie przy ul. Łukasińskiego 2 E (w godz. 9.00-17.00). O wypożyczalni rowerów informuje Joanna Liberadzka – Duras dyrektor Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W Zamojskim Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej przy ul. Łukasińskiego 2E znajduje się także bezpłatna przechowalnia bagażu. Wszyscy turyści mogą pozostawić torbę podróżną bez limitu czasowego

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dodatkowo w Zamościu właściciele samochodów i motocykli dzisiaj mogą za darmo jeździć autobusami MZK. W razie kontroli muszą przedstawić dowód rejestracyjny pojazdu zarejestrowany na własne nazwisko oraz dowód potwierdzający tożsamość. Wszystkim, którym nie jest obojętna ochrona naszego środowiska zachęcamy do włączenia się w akcję. Europejski Dzień Bez Samochodu tradycyjnie kończy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe