Zaproszenie do wielokulturowego Szczebrzeszyna

  • 23.09.2020, 13:20 (aktualizacja 23.09.2020, 13:28)
  • Dagmara Łapińska
Zaproszenie do wielokulturowego Szczebrzeszyna
W najbliższy weekend w Szczebrzeszynie odbędą się Szczebrzeskie Dni Tradycji.

Wydarzenie łączy kilka kultur: żydowską, prawosławną oraz katolicką. Każdej z nich poświęcony jest jeden dzień. Mówi Ewa Krupa z Miejskiego Domu Kultury w Szczebrzeszynie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Szczebrzeskim Dniom Kultury będą towarzyszyć wernisaże, wykłady, promocje książek, projekcje filmów oraz koncerty. Rozpoczęcie już w piątek (25.09) o godzinie 16.00.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W programie m.in. koncerty zespołów 'Szalom Chełm', 'Kalinka', 'Czeremszyna', a także lokalnych: 'Koromysło' i 'Zamojszczyzna', wernisaż wystawy ,,Izrael: Dziedzictwo Innowcyjności' oraz 'Szczebrzeszyn w dawnej fotografii'. Podczas wydarzenia nastąpi także rozstrzygnięcie Konkursu Kulinarnego SMAKI ROZTOCZA.

Szczegółowe informacje dotyczące programu na stronie MDK w Szczebrzeszynie. Organizatorami Szczebrzeskich Dni Tradycji są Miejski Dom Kultury w Szczebrzeszynie oraz Miasto i Gmina Szczebrzeszyn. Katolickie Radio Zamość objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Dagmara Łapińska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe