Sukcesu AKS - ON

  • 23.09.2020, 13:51
  • Małgorzata Kryk
Sukcesu AKS - ON
Zawodnicy Aktywnego Klubu Sportowego Osób Niepełnosprawnych „Krok za Krokiem” w Zamościu mają na swoim koncie liczne sukcesy.

Zawodnicy wzięli udział sierpniowych paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Krakowie. Czym jest paralekkoatletyka? Jest częścią sportu niepełnosprawnych. Do zawodów tych dopuszczeni są zawodnicy, spełniający kryterium minimalnej niepełnosprawności w jednym z 10. jej rodzajów. Osiem dotyczy narządu ruchu, pozostałe dwie – wzroku oraz intelektu. Podobnie jak w dyscyplinach sprawnych sportowców, najbardziej znaną rywalizację stanowią biegi na różnych dystansach, począwszy od stu metrów, przez biegi średnie i długie. Dużą popularnością cieszy się także jazda na rowerach dla osób niepełnosprawnych – jaką jest dyscyplina race – running. O osągnięciach zawodników powiedział z Ireneusz klimek, prezes Aktywnego Klubu Sportowego Osób Niepełnosprawnych „Krok za Krokiem” w Zamościu

loadingŁaduję odtwarzacz...


Po wynikach zawodników widać, że warto uprawiać tę dyscyplinę sportu, zwłaszcza, że w treningi angażują się osoby nie związane ze Stowarzyszeniem.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Każda osoba niepełnosprawna może dołączyć do treningów, które prowadzi AKS-ON.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Gdzie odbywają się treningi race – running?
loadingŁaduję odtwarzacz...Innym zawodnikiem, kry zasługuje na pochwałę jest Dominik Krajewski, który został powołany do Kadry Narodowej w Bocci. W Czechach. 12.09 zajął w parze IV miejsce, a indywidualnie dostał się do ćwierćfinału. O rywalizacji w Czechach powiedział Ireneusz Klimek.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Zawodnicy AKS-ON przygotowują się do kolnych zmagań jakimi jest Puchar Polski w Bocci. Nieoficjalne Mistrzostwa Polski dla kategorii open odbędą się w dn. 1-4.10 na hali tenisowej w Zamościu.

 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe