Obwodnica Tomaszowa Lubelskiego będzie miała dwie jezdnie.

  • 24.09.2020, 12:46
  • Łukasz Kot
Obwodnica Tomaszowa Lubelskiego będzie miała dwie jezdnie. Łukasz Kot
Zakończenie prac związanych z dobudową drugiej jezdni obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego planowane jest w IV kwartale 2022 roku.

W dniu 23 września 2020 r. w Tomaszowie Lubelskim Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Lublinie podpisała z firmą Mota Engil Central Europe S.A. aneks do umowy budowy obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego w ciągu SI7 na dobudowę drugiej jezdni trasy. W ramach inwestycji powstanie druga jezdnia obwodnicy między węzłami Tomaszów Lub. Północ-Tomaszów Lubelski Południe, na odcinku o długości ok. 5,4 km, wraz z infrastrukturą i urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wybudowane zostaną także obiekty inżynierskie, w tym estakada nad doliną rzeki Sołokija. Wykonawca będzie miał 11 miesięcy na zaprojektowanie drogi i uzyskanie niezbędnych decyzji, w tym pozwolenia na budowę. Wartość zamówienia uzupełniającego to ponad 74 min zł. Mówi Mirosław Czech, dyrektor lubelskiego oddziału GDDKiA.

loadingŁaduję odtwarzacz...
Obecnie trwa budowa pierwszej jezdni obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego. Prace rozpoczęły się w marcu 2019 roku i są już zaawansowane w ok. 70 procentach. Trwają roboty bitumiczne w ciągu trasy głównej, powstają drogi dojazdowe i obiekty mostowe. Na większości obwodnicy ułożona jest przedostatnia, bitumiczna warstwa wiążąca nawierzchni, a na węźle Tomaszów Północ pojawiło się oznakowanie pionowe oraz poziome. Wartość tego kontraktu to ok. 193,5 min zł. Dobudowa drugiej jezdni trasy zwiększy bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. - podkreśla Wojciech Żukowski burmistrz Tomaszowa Lubelskiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kierowcy pojadą obwodnicą po jednej jezdni w połowie 2021 r. Swoje zadowolenie z tego faktu nie kryje starosta Tomaszowski Henryk Karwan.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zakończenie prac związanych z dobudową drugiej jezdni obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego planowane jest w IV kwartale 2022 roku.


Komentarz posła Tomasza Zielińskiego

loadingŁaduję odtwarzacz...

Łukasz Kot

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe