Gmina Biłgoraj. Akademia liderów wsi

  • 26.09.2020, 20:03
  • Joanna Ferens
Gmina Biłgoraj. Akademia liderów wsi
W miejscowości Żary trwa Europejska Akademia Młodych Liderów Wsi. W wydarzeniu, które rozpoczęło się w czwartek, 24 września uczestniczy kilkudziesięciu młodych ludzi z Lubelszczyzny.

Jan Klemt, prezes Fundacji Kuźnica im. Hugona Kołłątaja tłumaczył, iż warsztaty mają przede wszystkim wyłonić nowych liderów w społecznościach lokalnych, którzy przyniosą nową energię i nowe pomysły:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wójt Gminy Biłgoraj Wiesław Różyński zaznaczał, iż to wydarzenie ma ogromną wartość dla młodych ludzi, którzy chcą działać na rzecz społeczności lokalnych:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Warsztaty prowadziła m.in. Aleksandra Sawa z Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych, która w rozmowie tłumaczyła, jakie korzyści płyną z tego typu szkolenia dla młodych ludzi:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W warsztatach wziął udział Maciej Koziński, który jest absolwentem Liceum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli i obecnie studiuje na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. W rozmowie tłumaczył, co go zmotywowało do uczestnictwa w szkoleniu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W bogatym programie Akademii są konferencje, warsztaty, wykłady, zajęcia w grupach i seminaria. Organizatorami wydarzenia są Fundacja Kuźnica im. Hugona Kołłątaja, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce we współpracy z Gminą Biłgoraj.

Joanna Ferens

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe