Basznia Dolna. Konkurs kulinarny „Kresowe Jadło”

  • 27.09.2020, 06:40
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Basznia Dolna. Konkurs kulinarny „Kresowe Jadło”
Już jutro (27.09) w „Przystanku Kresy” w Baszni Dolnej odbędzie się Konkurs Kulinarny „Kresowe Jadło”.

Ten konkurs to swoisty wehikuł czasu, dzięki któremu mamy możliwość co roku spotkać się z częściowo zapomnianymi już smakami i aromatami dawnych Kresów. Jest on skierowany do podmiotów KGW z terenu woj. Podkarpackiego.

Do konkursu zgłosiło się łącznie 20 podmiotów, które przygotują w sumie 50 potraw przygotowanych na bazie tradycyjnych receptur. Dania zostaną ocenione przez kapitułę konkursową, która wyłoni trzech laureatów (I, II i III miejsce) oraz osiem wyróżnień. Dla KGW, które przygotują zwycięskie dania przewidziane są atrakcyjne nagrody pieniężne.

Wydarzenie to pozwoli wyeksponować i promować zdrową żywność oferowaną przez lokalnych producentów i przetwórców, a w konsekwencji zwiększy wykorzystanie tradycyjnych produktów lokalnych. Efektem projektu będzie wydanie książki kucharskiej z przepisami tradycyjnych receptur użytych w projekcie, jak również przygotowanie filmu prezentującego jak wyglądają te potrawy.

Wydarzenie realizowane jest przez gminę Lubaczów w ramach projektu pt.: „Kulinarne dziedzictwo Kresów atutem lokalnej społeczności” współfinansowanego przez „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

 

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe