Podsumowanie Europejskiej Akademii Młodych Liderów Wsi

  • 27.09.2020, 19:25
  • Joanna Ferens
Podsumowanie Europejskiej Akademii Młodych Liderów Wsi
Uroczystą galą zakończyła się (27.09) Europejska Akademia Młodych Liderów Wsi, która trwała od czwartku, 24 września w miejscowości Żary. Wzięło w niej udział kilkudziesięciu młodych ludzi z Lubelszczyzny i Podkarpacia.

Marek Prawda, dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce w rozmowie tłumaczył, iż tego typu warsztaty uczą młodych ludzi wspólnoty i zjednoczenia:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Marek Prawda postawił młodym liderom za wzór do naśladowania śp. Henryka Wujca:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na spotkaniu obecny był również europoseł Adam Jarubas, który w rozmowie wyjaśniał, dlaczego warto szkolić młodych liderów:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Gabriela Rogala, studentka pielęgniarstwa na Uniwersytecie Rzeszowskim wyjaśniała, co dały jej te warsztaty:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ernest Dąbrowski, student zarządzania na Politechnice Rzeszowskiej oraz członek młodych ludowców na Podkarpaciu również podkreślał, iż warsztaty były dla niego niezwykle cennym doświadczeniem:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dyrektor Marek Prawda skierował również do młodych liderów specjalne życzenia:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas gali nie zabrakło wystąpień zaproszonych gości, prezentacji działań lokalnych grup działania, inicjatyw społecznych oraz powiatowych i gminnych rad młodzieżowych. Podsumowano również konkurs plastyczny ‘Europejskie przemiany w moim regionie’ pod Patronatem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce oraz wręczono certyfikaty uczestnictwa w Akademii. Wydarzenie zakończył wspólny bankiet.

Organizatorami wydarzenia byli Fundacja Kuźnica im. Hugona Kołłątaja, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce we współpracy z Gminą Biłgoraj.

Joanna Ferens

Zdjęcia (18)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe