Osuchy. Rocznica powstania Państwa Podziemnego i pochówku żołnierzy

  • 27.09.2020, 21:03
  • Joanna Ferens
Osuchy. Rocznica powstania Państwa Podziemnego i pochówku żołnierzy
W Osuchach, na największym cmentarzu partyzanckim w Polsce odbyły się (27.09) uroczystości związane z 81.rocznicą Powstania Polskiego Państwa Podziemnego i 76. rocznicą pochówku Żołnierzy AK i BCh na największym w kraju cmentarzu partyzanckim w Polsce.

Historię tych wydarzeń przybliżyła dyrektor GOK w Łukowej, Wiesława Kubów:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wiesława Kubów dodała, iż musimy przekazywać kolejnym pokoleniom pamięć o tamtych wydarzeniach:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Duch walki o wolność i niepodległość narodu musi trwać dziś również w nas – podkreślał w rozmowie proboszcz parafii w Łukowej, ks. Waldemar Kostrubiec:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas uroczystości była możliwość odwiedzenia z przewodnikiem cmentarza w Osuchach i Domu Pamięci. W Godzinie Miłosierdzia Zespół ‘Lucus’ poprowadził modlitwę koronką do Miłosierdzia Bożego, odczytane zostały również nazwiska wszystkich pochowanych na wojskowej nekropolii w Osuchach.

Dodatkowo organizatorzy informują, iż w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie od 21 września, w związku z tymi rocznicami ważnymi dla naszego kraju i regionu, prezentowana jest wystawa GOK w Łukowej, o Żołnierzach Polskiego Państwa Podziemnego walczących pod Osuchami.

Joanna Ferens

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe