XI Lubelskie Spotkania z tradycją i kulturą łowiecką

  • 28.09.2020, 09:51
  • Justyna Przeszło
XI Lubelskie Spotkania z tradycją i kulturą łowiecką
Za nami XI Lubelskie Spotkania z tradycją i kulturą łowiecką, które odbyły się w zeszłą sobotę (26.09) na Rynku Wielkim w Zamościu.

Obchody rozpoczęła Msza św. w kościele pw. św. Katarzyny w Zamościu, a następnie odbył się uroczysty korowód myśliwych. Oficjalnego otwarcia uroczystości miał dokonać Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego, jednak z powodu jego nieobecności dokonała tego Ewa Szaławiej, dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich w Lublinie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W imieniu Lecha Sprawki, wojewody lubelskiego zabrał głos jego przedstawiciel.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W rozmowie z Katolickim Radiem Zamość zapytaliśmy Lilianę Keller o krótką charakterystykę Koła Łowieckiego nr 44 'Roztocze' w Zamościu, którego jest prezesem.

loadingŁaduję odtwarzacz...

XI Lubelskim spotkaniom z tradycją i kulturą łowiecką towarzyszyły wydarzenia towarzyszące takie jak: I Eko Festiwal Zamojski (blok edukacyjnych zajęć dla dzieci), prezentacja 'Z dziejów łowiectwa Zamojszczyzny', wystawa jubileuszowa z okazji 100-lecia Koła Łowieckiego nr 58 TRP w Zamościu, warsztaty kulinarne 'Na dzikim szlaku' z Jakubem Wolskim, koncert zespołów ludowych: kapela 'Bednarze' z Tomaszowa Lub., zespół 'Krajka' z Biłgorajskiego Centrum Kultury oraz zespół 'Wesołe Gosposie' z Kolonii Sitaniec. Uczestnicy wydarzenia mogli degustować potrawy z dziczyzny. Oprawę muzyczną XI Spotkań zapewniał zespół 'Kresowi Sarmaci' z Zamościa.

 

Justyna Przeszło

Zdjęcia (24)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe