81. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

  • 28.09.2020, 10:22
  • Justyna Przeszło
 81. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego
W niedzielne popołudnie (27.09) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyły się obchody 81. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

Uroczystości rozpoczęły się przekazaniem sztandaru 9. Pułku Piechoty Legionów Armii Krajowej Ziemi Zamojskiej w użytkowanie 25. Batalionowi Lekkiej Piechoty w Zamościu. Odbył się ceremoniał wojskowy i odśpiewanie Hymnu Państwowego. Głos zabrał Sławomir Zawiślak, Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość Posła na Sejm RP.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Sławomir Zawiślak podkreślał, że uroczystości obchodów 81. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego są niewątpliwie ważną chwilą.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Święto 81. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego jest jednocześnie świętem Wojsk Obrony Terytorialnej. Przekazanie sztandaru 9. Pułku Piechoty Legionów Armii Krajowej Ziemi Zamojskiej jest niezwykłym wydarzeniem, które na długo zapisze się w sercach żołnierzy 25. Batalionu Lekkiej Piechoty, podkreśla ppłk Wojciech Brykner, dowódca 25. Batalionu Lekkiej Piechoty w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas uroczystości wręczono odznaczenia, odbyła się też salwa honorowa, a także złożenie wieńców i kwiatów. Na zakończenie nastąpił przemarsz do Katedry Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła w Zamościu, gdzie odprawiona została Msza Św.

 

Justyna Przeszło

Zdjęcia (27)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe