Szczebrzeskie Dni Tradycji 2020

  • 28.09.2020, 20:02 (aktualizacja 29.09.2020, 10:13)
  • Anna Niderla-Kudach
Szczebrzeskie Dni Tradycji 2020 MDK Szczebrzeszyn
Do historii przeszły Szczebrzeskie Dni Tradycji (25-27.09).

Wydarzenie to od lat przyciąga do Szczebrzeszyna ludzi zakochanych w polskiej wielokulturowości.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tradycja żydowska, prawosławna i katolicka współistnieją obok siebie w Szczebrzeszynie od wieków. Celem Szczebrzeskich Dni Tradycji jest edukować, utrwalać i przypominać o tym, podkreślił Sławomir Kalita.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas trzech dni spotkań z kulturą żydowską, prawosławną i katolicką można było posłuchać pięknych brzmień związanych z każdą z nich, wsłuchać się w wykłady badaczy kultury, ale również odwiedzić wystawę 'Szczebrzeszyn w dawnej fotografii”, czy wziąć udział w warsztatach., np. garncarstwa czy wycinanek ludowych. Czemu służyło dawniej ludowe wycinanie powiedziała nam prowadząca warsztaty, Małgorzata Koczułap.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nie brakowało chętnych także na warsztaty filcowania.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wydarzenie zakończyły koncerty zespołów: 'Koromysło. Folk maszyna ze Szczebrzeszyna” oraz Zespołu Pieśni i Tańca 'Zamojszczyzna”. KRZ objęło Szczebrzeskie Dni Tradycji patronatem medialnym.

Anna Niderla-Kudach

Zdjęcia (30)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe