Październik miesiącem gorliwej modlitwy na różańcu

  • 01.10.2020, 00:04 (aktualizacja 01.10.2020, 00:09)
  • Joanna Suszko
Październik miesiącem gorliwej modlitwy na różańcu
Rozpoczyna się październik - miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej.

W naszych kościołach odbywać się będą nabożeństwa z modlitwą różańcową. Każdy z nas, szczególnie w październiku wezwany jest do tej formy modlitwy, o którą prosi sama Matka Boża, zaznacza ks. Julian Brzezicki, moderator Żywego Różańca w diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...


W okresie, w którym przygotowujemy się do beatyfikacji Sługi Bożego, kardynała Stefana Wyszyńskiego, warto zwrócić uwagę na to, że był on wielkim propagatorem modlitwy różańcowej.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


Pani Krystyna, należąca od wielu lat do Koła Żywego Różańca w jednej z parafii naszej diecezji, podzieliła się swoim świadectwem modlitwy na różańcu.
 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy, że w październiku za odmówienie części różańca zyskuje się odpust zupełny, ilekroć różaniec odmawia się w kościele, w kaplicy, w rodzinie, społeczności zakonnej lub innej wspólnocie zebranej dla realizacji wzniosłych celów. Warunki, które należy spełnić dla uzyskania odpustu to: wyzbycie się przywiązania do grzechu, spowiedź i komunia św. oraz modlitwa w intencjach Ojca świętego.

 

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe