"Batik" Oliwii Kuźmy

  • 30.09.2020, 09:58
  • Małgorzata Kryk
 "Batik" Oliwii Kuźmy
W środę (30 września) o godz. 11:00 w Galerii Zamojskiego 'Plastyka' odbędzie się otwarcie wystawy pt. 'Batik' Oliwii Kuźmy, wychowanki Pracowni Batiku Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu, jednocześnie uczennicy klasy II Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Bernarda Morando w Zamościu.

Wystawa ta, to kolejna już odsłona wystawy Oliwii Kuźmy ponieważ w czerwcu w zamojskim MDK mieliśmy okazję podziwiać prace artystki. Utalentowana wychowanka Pracowni Batiku MDK na zajęcia plastyczne uczęszcza od jedenastu lat, dzięki czemu spełniła swoje marzenia, dlatego właśnie dzisiaj będzie można podziwiać prace Oliwii. Jak wyglądała początkowa współpraca dziewczynki z MDK?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Magdalena Cieplechowicz – Buczak dodała, że dla Oliwii zajęcia plastyczne to pasja, którą dzisiaj można zobaczyć w Galerii Zamojskiego 'Plastyka'.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na czym polega technika batiku?

loadingŁaduję odtwarzacz...

W pracach Oliwii Kuźmy dostrzec można zaangażowanie i staranność estetyki prac. Sama artystka przyznała, że na prezentuje co to czuje, a więc własne emocje.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wystawa to kolejna już odsłona współpracy pomiędzy MDK i ”Plastykiem” w ramach innowacji 'Wędrująca wystawa”, mającej na celu promocję uzdolnionych artystycznie uczniów i wychowanków obu placówek.

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe