Ślady 'Cudu nad Wisłą' na Ziemi Biłgorajskiej

  • 01.10.2020, 18:00
  • Joanna Ferens
Ślady 'Cudu nad Wisłą' na Ziemi Biłgorajskiej
W Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju odbyła się konferencja pt. ‘Ślady Cudu nad Wisłą na Ziemi Biłgorajskiej’, poświęcona polskim drogom do wolności i rocznicy 100-lecia Cudu nad Wisłą.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Muzeum Ziemi Biłgorajskiej we współpracy z Społecznym Komitetem Upamiętniania Miejsc Pamięci Narodowej przy parafii św. Marii Magdaleny oraz Akademią Myśli Chrześcijańskiej.

O szczegółach informował Stanisław Schodziński z Akademii Myśli Chrześcijańskiej:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Musimy pamiętać o naszej historii – dodał Stanisław Schodziński:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na spotkanie złożył się m.in. cykl ‘Szable Niepodległości’ i prelekcja na temat śladów Cudu nad Wisłą na ziemi biłgorajskiej. Konferencji towarzyszyło także otwarcie trzech wystaw, tj. wystawy prezentującej obrazy Romana Stępnia, wystawy przybliżającej budowniczych kościoła św. Marii Magdaleny w Biłgoraju oraz przygotowanej przez IPN wystawy ‘Wojna z bolszewikami. Bitwa Warszawska 1920’.

Joanna Ferens

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe