Odpusty franciszkańskie w biłgorajskim sanktuarium

  • 04.10.2020, 16:20
  • Joanna Ferens
Odpusty franciszkańskie w biłgorajskim sanktuarium
W Sanktuarium Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju odbyły się (04.10) tradycyjne odpusty ku czci Matki Bożej Różańcowej i św. Franciszka.

Wszystkich zgromadzonych witał kustosz sanktuarium, ks. dziekan Witold Batycki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Okolicznościową homilię wygłosił ks. dr Piotr Paćkowski, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej, który zwrócił szczególną uwagę na wartość modlitwy różańcowej i jej znaczenie w życiu człowieka wierzącego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Niech świętość św. Franciszka i świętość różańca kształtują was każdego dnia – dodał kapłan:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na zakończenie uroczystości odpustowych wierni wyszli w procesji różańcowej do czterech ołtarzy ustawionych wokół kościoła, aby w modlitwie różańcowej powierzać parafię, wszystkich wiernych i kapłanów opiece Matki Bożej Różańcowej.

Odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej wpisany jest w tutejszą tradycję franciszkańskich odpustów i w Biłgoraju sięga początków XVIII wieku, kiedy to w roku 1644 Tomasz Zamoyski sprowadził do Biłgoraja, a konkretnie do Puszczy Solskiej, zakon franciszkanów czarnych z Zamościa. Dlatego też odpust ku czci św. Franciszka i Najświętszej Maryi Panny Różańcowej gromadzi co roku rzesze wiernych z Biłgoraja i okolic, którzy wciąż pamiętają o tym, co zrobili franciszkanie dla tych terenów, jak bardzo upowszechnili kult Matki Bożej Różańcowej i jak włączali się w życie mieszkańców na wielu różnorodnych szczeblach życia społecznego i narodowego.

Joanna Ferens

Zdjęcia (24)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe