Za nami impreza biegowa UltraRoztocze

  • 05.10.2020, 13:44 (aktualizacja 06.10.2020, 12:20)
  • Małgorzata Zaręba
Za nami impreza biegowa UltraRoztocze
W dn. 02-04.10 na terenach należących do Krasnobrodu, Majdanu Sopockiego, Suśca, Józefowa i Zwierzyńca odbyła się impreza biegowa ph. UltraRoztocze na dystansach: 10, 30, 60, 90 i 120 km.

Wszyscy uczestnicy spotkali się przy stadionie sportowym w Krasnobrodzie, a następnie organizatorzy przetransportowali zawodników na poszczególne etapy tras. Poza biegaczami na dystansie 120. km udział wzięli także rowerzyści, a na dystansie 10. km sympatycy marszu z kijami nordic walking. Pierwsi biegacze, którzy mieli do pokonania 120 km wystartowali już o godz. 4.00 nad ranem.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Co najbardziej podobało się podczas biegu, powiedziały zawodniczki z Małopolski.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Po wyczerpującym wysiłku większości zawodników, największą trudność sprawiły schody przy kaplicy Św Rocha w Krasnobrodzie.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Dla innych zawodników pokonanie dystansu było wielką radością, a dlaczego?
loadingŁaduję odtwarzacz...


W biegu udział wzięli także zawodnicy oraz ich czworonożni przyjaciele. O przygotowaniach do biegu powiedziała biegaczka, która w UltraRoztoczu wzięła udział po raz pierwszy.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Na dystansie 10. km tempo biegu podyktowane było terenem, prowadzącym przez lasy i asfaltowe ścieżki wokół krasnobrodzkiego zalewu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na dystansie 120. km rywalizowali także rowerzyści.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Wiosenna majowa edycja UltraRoztocza ze względu na pandemię została przełożona na październik. Bieg podsumował Sławomir Konopka, organizator imprezy i aktywny biegacz oraz prezes fundacji "Na Ratunek".

loadingŁaduję odtwarzacz...


Zawodnikom z terenu całej Polski najbardziej podobało się piękno otaczającej przyrody, zróżnicowanie terenu, zbiegi, podbiegi oraz to, że każda z tras była inna. Odcinki biegowe były znakomicie oznakowane, a na punktach odżywczych dostępne były napoje i słodkie przekąski. Każdy uczestnik biegu na mecie otrzymał piękny imienny medal oraz napój i obiad. Jak wyglądały przygotowania do biegu pod względem organizacyjnym od kulis?
loadingŁaduję odtwarzacz...


Za nami IV edycja UltraRoztocza. Jednak biegacze tłumnie zapowiedzieli, że nie zamierzają żegnać się z Roztoczem, bo wrócą na kolejną zimową edycję, która tym razem zorganizowana zostanie w dn. 8-9 01. przyszłego roku w Szczebrzeszynie. Jakie atrakcje czekają na zawodników?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Ze względu na zróżnicowanie terenu w zimowej edycji UltraRoztocza nie będą mogli wziąć udziału rowerzyści , a sami biegacze.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Zimowa edycja adresowana jest zarówno do zawodników, którzy rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem, jak również do zaawansowanych biegaczy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wiosenna edycja UltraRoztocza odbędzie się w maju w Zwierzyńcu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszystkie osoby lubiące czas spędzać aktywnie na świeżym powietrzu oraz, te które dopiero rozpoczynają swoją biegową przygodę serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w zimowej i wiosennej edycji UltraRoztocza. Aby wziąć udział w wydarzeniu potrzebne są dobre chęci i motywacja oraz sprzęt: wygodne obuwie i ubiór oraz zapas wody. Atmosfera podczas biegu jest niesamowita, a widoki przepiękne. W Roztoczu można się zakochać ze względu na jego  piękno, otaczającą przyrodę, zieleń, śpiew ptaków, pagórki i świeży zapach otaczających lasów. Zawodnicy którzy raz wzięli udział w UltraRoztoczu chętnie zapisują się na kolejne biegi, by móc ponownie przeżyć niezapomnianą przygodę w sercu Roztocza.


Rozmowy z biegaczami:

Rodzina z Małopolski wraz z kolegą z Lubaczowa – dystans 10 km.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Małżeństwo ze Śląska - dystans biegowy 10 km.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Zawodniczka z Sitańca koło Zamościa (woj. lubelskie) – bieg z psem „Figo” na dystansie 10 km.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Rowerzysta z Biłgoraja (woj. lubelskie)- UltraRoztocze 120 MTB

loadingŁaduję odtwarzacz...Szczegóły o UltraRoztoczu [kliknij]

Relację z UltraRoztocza będzie można usłyszeć na naszej antenie w audycji "Rozmowa dnia" w najbliższa środę (07.10) o godz. 8.40 i 15.40. O trasach biegowych, a więc co zawodnikom podobało się najbardziej powiedzą sami biegacze. 

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (100)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe