Lubaczów. Jubileuszowe X Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego

  • 10.10.2020, 10:13
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Jubileuszowe X Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego
Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu X Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego Lubaczów 2020 i wernisaż wystawy, odbędą się w Galerii Oficyna w Zespole Zamkowo – Parkowym przy Muzeum Kresów w Lubaczowie 11 października 2020 r. o godz. 11.

W Muzeum Kresów w Lubaczowie, co trzy lata odbywa się konkurs Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego. Od I edycji minęło prawie 30 lat, mówi Dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie, Piotr Zubowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Konkurs wciąż trwa i przyciąga wielu znakomitych artystów rysowników z całej Polski. Twórców uznanych o dużym dorobku, jak i młodych dopiero wkraczających na artystyczne salony. Od początku założeniem Triennale było popularyzowanie rysunku jako autonomicznej, niezależnej dziedziny sztuki, a także prezentowanie dokonań twórczych w tej dyscyplinie.
Dzięki Triennale zbiory lubaczowskiego muzeum powiększają się co trzy lata o dzieła nagrodzone i wyróżnione, a cała kolekcja rysunku współczesnego liczy obecnie około tysiąca prac. Także i w tym roku pojawi się wiele interesujących pozycji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wydarzeniem towarzyszącym będzie wystawa prezentująca prace laureatów Triennale z lat 1993–2017.
Obie ekspozycje będzie można zwiedzać do końca grudnia 2020 r.

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe