Lubaczów. XX Dzień Papieski

  • 10.10.2020, 12:01
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. XX Dzień Papieski
W tym roku 11 października, w całej Polsce, obchodzony będzie XX Dzień Papieski pod hasłem „TOTUS TUUS”.

Także w Lubaczowie ten dzień będzie miał szczególną wymowę. By oddać hołd i pamięć osobie Świętego Jana Pawła II - Honorowego Obywatela Gminy Lubaczów, samorząd gminy wywiesi na budynkach użyteczności publicznej flagi państwowe.


Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lisich Jamach, który nosi zaszczytne imię Jana Pawła II poświęci cały tydzień osobie swojego Patrona.
W poniedziałek (12.10) zostanie nadana przez szkolny radiowęzeł audycja radiowa prezentująca tematykę i ideę Dnia Papieskiego.
Godziny wychowawcze w klasach IV- VIII, w tym tygodniu będą poświęcone sylwetce Patrona Szkoły. A uczniowie będą mogli wziąć udział w szkolnym konkursie wiedzy o Janie Pawle II.

Centralnym punktem obchodów będą uroczystości religijne. W lubaczowskiej Konkatedrze w niedzielę (11.10) o godzinie 11.00 rozpocznie się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Dziekana Dekanatu Lubaczów, Księdza Andrzeja Stopyry. Oprawę muzyczną Mszy Świętej przygotuje zespół „Cztery Pory Roku” z Oleszyc. Po zakończonej Eucharystii uczestnicy Liturgii, będą mogli wziąć udział w koncercie ku czci Świętego Jana Pawła II pt.: „Nie zastąpi Ciebie nikt”.

Natomiast o godzinie 20.00 pod krzyżem papieskim przy stadionie miejskim w Lubaczowie rozpocznie się Apel Papieski przeplatany fragmentami z wypowiedzi Św. Jana Pawła II. Ta część uroczystości zostanie przygotowana przez Klub Inteligencji Katolickiej w Lubaczowie i Rycerzy Kolumba. Po niej wszyscy zebrani wyruszą Drogą Papieską do Sanktuarium, gdzie nastąpi Apel Jasnogórski. Później uczestnicy maryjnej modlitwy procesyjnie wyruszą pod pomnik Świętego Jana Pawła II znajdujący się przy kościele Św. Karola Boromeusza w Lubaczowie, by w godzinie śmierci Papież, uczcić tego wielkiego Świętego modlitewną ciszą.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w tegorocznym Dniu Papieskim w Lubaczowie.

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe