Skuteczna maseczka to ta użyta prawidłowo

  • 15.10.2020, 10:02
  • Joanna Mazurek
Skuteczna maseczka to ta użyta prawidłowo
Ma chronić nas, ale i ludzi w naszym otoczeniu. Maseczka, bo o niej mowa, spełni jednak swoją funkcję tylko wtedy, gdy będziemy z niej korzystać prawidłowo.

Pamiętajmy przede wszystkim o tym, że musi być założona tak, aby osłaniała nie tylko usta, ale i nos. Jeśli nosimy maseczki wykonane z dwóch warstw bawełny z filtrem polistyrenowym w środku, to musimy zdjąć ją najpóźniej po trzech godzinach noszenia, a przed następnym założeniem wyprać w temperaturze co najmniej 60 stopni i wyprasować. Inaczej jest w przypadku maseczki chirurgicznej, bo taką po użyciu należy wyrzucić.
Mówi dr hab. Andrzej Kleinrok, ordynator Oddziału Kardiologicznego w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zdejmując maseczkę powinniśmy chwycić za wiązania, a nie za część osłaniającą usta i nos. Nie zapominajmy też o tym, że po zdjęciu maseczki koniecznie trzeba zdezynfekować dłonie.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe