XIII Józefowskie Spotkania z Poezją Papieską

  • 16.10.2020, 21:22
  • Joanna Ferens
XIII Józefowskie Spotkania z Poezją Papieską
W Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie odbyły się (16.10) XIII Józefowskie Spotkania z Poezją Papieską.

Celami konkursu są popularyzacja wartości uniwersalnych: miłości, miłosierdzia, braterstwa, sprawiedliwości i pokoju, dobra i prawdy głoszonych wszystkim ludziom przez papieża; ukazanie Ojca Świętego Jana Pawła II jako twórcy poematów i utworów scenicznych, autora tekstów poetyckich i prozatorskich; poszukiwanie inspiracji w tradycji chrześcijańskiej i w nauczaniu Kościoła; promocja młodych, utalentowanych wykonawców poezji.

Konkurs skierowany był do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych, uczniów szkół ponadpodstawowych oraz osób dorosłych, które zaprezentowały jeden utwór autorstwa Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II.

I miejsce przypadło Aleksandrze Lipian ze Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie, II miejsce zajęła Amelia Murzacz ze Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie, zaś III miejsce ‘wyrecytowała’ Jessica Czerniak ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim. Wyróżnienie otrzymała Martyna Margol ze Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie oraz Nadleśnictwo Józefów.

/Inf. nadesłana/

Joanna Ferens

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe