Nowy proboszcz w Dąbrowicy

  • 18.10.2020, 19:25
  • Joanna Ferens
Nowy proboszcz w Dąbrowicy
Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Dąbrowicy ma nowego proboszcza, którym dekretem ks. biskupa Mariana Rojka został ks. Krzysztof Maj. Kanoniczne wprowadzenie na urząd proboszcza odbyło się w niedzielę, 18 października.

Uroczystego wprowadzenia nowego proboszcza dokonał dziekan Dekanatu Biłgoraj Północ i proboszcz parafii Św. Jana Pawła II w Biłgoraju, ks. prałat Józef Flis, który na samym początku przekazał ks. Krzysztofowi klucze do kościoła parafialnego.

Ks. Krzysztofa witały również dzieci, przedstawiciele ministrantów, grup modlitewnych i stowarzyszeń działających na terenie parafii. Z podziękowaniem przybyli również przedstawiciele parafii w Cichobórzu, gdzie ks. Maj przez ostatnie lata sprawował posługę proboszcza. W imieniu rady parafialnej ks. Krzysztofa powitał Marian Kurzyna:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nowego proboszcz powitał również wójt Gminy Biłgoraj, Wiesław Różyński:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Słowo Boże wygłosił ks. Józef Flis, który życzył nowemu proboszczowi Bożego błogosławieństwa na pracę w parafii w Dąbrowicy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Centralnym punktem obrzędów wprowadzenia nowego proboszcza było publiczne wyznanie wiary i przysięga wierności oraz złożenie podpisów:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na zakończenie mszy św. ks. Krzysztof Maj dziękował wszystkim za wszelkie dobro, którego już od połowy sierpnia doświadcza na nowej parafii w Dąbrowicy.

 

Joanna Ferens

Zdjęcia (35)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe