Podsumowanie 45. ZLT

  • 19.10.2020, 07:32
  • Anna Niderla-Kudach
Podsumowanie 45. ZLT
Zakończyło się jubileuszowe 45. Zamojskie Lato Teatralne. W tym roku wydarzenie rozłożone było na dwa miesiące, a nie jak zwykle dwa tygodnie.

Pomimo pandemii i ograniczeń wierni widzowie dopisali , a widownia za każdym razem była wypełniona. ZLT oficjalnie zakończyło się 17 października uroczystym odsłonięciem rzeźby „Skrzypka Opętanego” przy bramie parku zamojskiego. W tym roku festiwal świętował swój jubileusz 45-lecia, który wpisał się również w ważny jubileusz Miasta Zamość. Mówi Janusz Nowosad, dyrektor ZDK.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tegoroczny festiwal był wyjątkowy pod wieloma względami – zauważyła Grażyna Kawala, kierownik programowy Zamojskiego Lata Teatralnego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Odsłonięta w sobotę rzeźba „Skrzypka opętanego” znajduje się przy bramie parkowej. Jej autorem jest Bartłomiej Sęczawa. Rzeźba ma być jednym ze znaków rozpoznawczych Zamościa. Mówi Andrzej Wnuk, prezydent miasta.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pandemia nie wystraszyła wiernych miłośników teatru i ZLT. Zapytaliśmy widzów o ich wrażenia z tegorocznej edycji festiwalu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Miejmy nadzieję, że kolejne 46. już Zamojskie Lato Teatralne będzie się mogło odbyć w normalnych okolicznościach i bez ograniczeń.

Anna Niderla-Kudach

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe