Zatrzymano przemytników

  • 20.10.2020, 09:49
  • Małgorzata Zaręba
Zatrzymano przemytników
Zatrzymaniem zakończyła się próba przemytu papierosów dla siedmiu obywateli Polski.

Mężczyźni zostali zatrzymani (13.10) przez mundurowych z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po tym jak próbowali przemycić z terytorium Ukrainy do Polski znaczne ilości papierosów. O zatrzymaniu mężczyzn informuje porucznik SG Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta NOSG.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W trakcie dalszych działań, funkcjonariusze NOSG ujęli kolejne osoby zaangażowane w przemytniczy proceder. W sumie, do sprawy zatrzymano siedmiu obywateli Polski (mieszkańców woj. lubelskiego) oraz zabezpieczono 18 tysięcy paczek przemyconych papierosów o wartości ponad 260 tys. złotych.

Funkcjonariusze NOSG, podczas przeszukania jednej z posesji, zabezpieczyli również trzy - 60 litrowe worki wypełnione suszem konopi indyjskich oraz 355 łodyg tej rośliny.

Wszyscy zatrzymani obywatele Polski odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe. Wobec pięciu mężczyzn zastosowano środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru. Dodatkowo dwóch obywateli Polski, poniesie odpowiedzialność karną związaną z  art. 54 ust 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wobec nich, Sąd Rejonowy w Hrubieszowie zastosował trzy miesięczny areszt.

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe