Biłgoraj. Dzień pamięci duchownych niezłomnych

  • 20.10.2020, 11:24
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Dzień pamięci duchownych niezłomnych
W kościele św. Jerzego w Biłgoraju odbyły się (19.10) uroczystości związane z Narodowym Dniem Pamięci Duchownych Niezłomnych i 36 rocznicy zamordowania ks. Jerzego Popiełuszki.

Nie możemy pozwolić, aby kiedykolwiek zniknęła pamięć o bohaterskim życiu i męczeńskiej śmierci Kapelana Solidarności – apelował ks. proboszcz Roman Sawic:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przewodniczący Rady Powiatu Marian Kurzyna w rozmowie wspominał, iż w czasach komunizmu dane było mu wiele razy spotkać się i działać z ks. Jerzym Popiełuszką:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Duchowni niezłomni z tamtych czasów są dla nas dziś niedoścignionym wzorem – dodał Marian Kurzyna:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wydarzenie rozpoczęło się od Eucharystii w intencji Ojczyzny. Bezpośrednio po niej młodzież z I LO im. ONZ w Biłgoraju przedstawiła okolicznościowy montaż słowno-muzyczny, zaś na zakończenie pod tablicą upamiętniającą ks. Popiełuszkę złożono kwiaty i zapalono znicze.

Joanna Ferens

Zdjęcia (27)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe