„Szkoła z misją” - akcja Księży Sercanów

  • 24.11.2016, 12:34 (aktualizacja 25.11.2016, 08:35)
  • Anna Niderla-Kudach
„Szkoła z misją”  - akcja Księży Sercanów
„Puste żołądki nie mają uszu” - mawiają misjonarze i starają się o poprawę warunków życia ludzi, wśród których pracują.

Niosą wsparcie i Dobrą Nowinę ludziom na całym świecie, ale kraje azjatyckie są szczególnie bliskie misjonarzom Sercanom – mówi Kinga Rybarczyk, opiekun projektu „Szkoła z misją” z Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów w Lublinie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Aby nieść pomoc filipińskiej ludności Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów rozpoczął akcję „Szkoła z misją”. Na czym on polega, tłumaczy opiekun projektu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Sercanie dużą nadzieję pokładają w szkołach i przedszkolach, bo to one najchętniej włączają się w pomoc. Co można zbierać?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Placówki, które włączą się w akcję otrzymają nagrody i pamiątki. Można je sobie wybrać. Im większa zbiórka, tym więcej nagród – zachęca Kinga Rybarczyk:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Projekt jest otwarty dla wszystkich placówek w Polsce. Jak można do niego dołączyć wyjaśnia opiekun projektu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Więcej na temat akcji na stronie: www.szkolazmisja.pl.

Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów wspiera sercańskie dzieła misyjne także przyjmując wpłaty indywidualnych Darczyńców oraz organizując „pomoc bez pieniędzy” w projekcie zbieramto.pl.

 

 

Anna Niderla-Kudach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe