Zamość. Zbiórka na rzecz odnowy zabytkowych pomników

  • 22.10.2020, 12:28 (aktualizacja 22.10.2020, 12:36)
  • Łukasz Kot
Zamość. Zbiórka na rzecz odnowy zabytkowych pomników
Zaprasza Społeczny Komitet Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu

W związku z trwającą pandemią koronawirusa Covid 19 i związanymi z tym ograniczeniami, a także w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo osób odwiedzających groby bliskich jak również kwestujących w dniu 1 listopada br., informujemy, że coroczna zbiórka - KWESTA - na cmentarzu parafialnym przy ulicy Peowiaków w Zamościu  na rzecz odnowy zabytkowych pomników nie odbędzie się w sposób tradycyjny jak dotychczas. O tym jaką nową formę zbiórki przyjął Komitet mówi Łukasz Kot przewodniczący Społecznego Komitetu Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Numer konta dostępny jest na stronie kwesta.zam.pl a także na stronie internetowej naszej rozgłośni.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dodajmy, że ze środków zebranych w ubiegłym roku w kwocie 26 tys. 599 zł i 61 gr. odnowionych zostało 5 nagrobków: Nagrobek czworga dzieci Feliksa i Klementyny Lipskich: Wacława, Marii, Barbary i Heleny; Nagrobek Pauliny z Pałczyńskich Sowowej; Nagrobek Jana Załuskiego; Nagrobek Pawła i Rozalii Pikuzińskich oraz Nagrobek Feliksa Kwiatkowskiego i Władysława Dyszyńskiego.

 

Środki na odnowę zabytkowych nagrobków na Cmentarzu Parafialnym w Zamościu można wpłacać na konto:

Społeczny Komitet Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu
22-400 Zamość, ul. Kamienna 20
tel. 084 638 44 46

Numer konta: PKO BP S.A. 44 1020 5356 0000 1802 0067 9753

Łukasz Kot

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe