Aleksandrów. Academica w bibliotece

  • 22.10.2020, 20:26 (aktualizacja 22.10.2020, 20:28)
  • Joanna Ferens
Aleksandrów. Academica w bibliotece źródło: pixabay
   Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie od września 2020 roku r. została biblioteką partnerską systemu Academica. Dzięki temu aleksandrowska biblioteka oferuje swoim Czytelnikom bezpłatny  dostęp do sieci Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica.

Czym jest Academica?

Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych Academica to największa w Polsce bezpłatna, pełnotekstowa baza online polskich publikacji naukowych (książek i czasopism) ze wszystkich dziedzin wiedzy. Aktualnie udostępnia ponad 3 100 000 tekstów: artykułów, monografii, podręczników i skryptów.

Głównym celem systemu jest zastąpienie tradycyjnej formy wypożyczeń międzybibliotecznych wypożyczalnią publikacji w postaci cyfrowej. Dzięki systemowi rezerwacji, który zaimplementowano w cyfrowej wypożyczalni Academica, możliwe jest zaplanowanie przez czytelnika terminu swojej pracy na terminalu w bibliotece. Publikacje nie chronione prawem autorskim lub licencjonowane są dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez ograniczeń. Zaś publikacje chronione prawem autorskim są dostępne jedynie na dedykowanym terminalu w  naszej bibliotece. Zasób publikacji dostępnych w systemie powiększa się każdego dnia.

System Academica oferuje:

-pełnotekstowe przeszukiwanie ponad 3 milionów współczesnych publikacji naukowych: artykułów, monografii, podręczników i skryptów,

-inteligentny system ograniczania wyników wyszukiwania i ich wizualizacji,

-nieograniczony dostęp do publikacji niechronionych prawem autorskim lub udostępnianych w modelu Open Access,

-możliwość rezerwacji publikacji chronionej prawem autorskim w bibliotece należącej do systemu Academica,

-możliwość tworzenia notatek, importu danych bibliograficznych, zapamiętywania kwerend.

 Studiujesz, uczysz się, podnosisz swoje kompetencje zawodowe, rozwijasz zainteresowania lub jesteś po prostu ciekawy świata, masz nowe możliwości dotarcia  do ogromnej bazy wiedzy. Zachęcamy do korzystania z bezpłatnego dostępu do zasobów elektronicznych systemu Academica (link do strony ACADEMICA: https://academica.edu.pl/).

 

/Inf. nadesłana/

Joanna Ferens

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe