Sympozjum "Totus Tuus. Realizacja nauczania św. Jana Pawła II dzisiaj"

  • 23.10.2020, 11:48
  • Justyna Przeszło
Sympozjum "Totus Tuus. Realizacja nauczania św. Jana Pawła II dzisiaj"
W czwartek (22.10) w kościele pw. św. Brata Alberta w Zamościu odbyło się sympozjum pod hasłem "Totus Tuus. Realizacja nauczania św. Jana Pawła II dzisiaj".

Prelegentem sympozjum był ks. prof. Sławomir Nowosad, który wygłosił wykład pod tytułem "Człowiek drogą Kościoła, Chrystus drogą człowieka".

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po śmierci Jana Pawła II, Katolicki Uniwersytet Lubelski corocznie organizuje spotkanie, na którym pewna osoba opowiada o naszym papieżu. Wśród zaproszonych gości była m.in Tracey Rowland, profesorka teologii z Australii, a także członek Międzynarodowej Komisji Teologicznej w Watykanie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. prof. Nowosad zaznaczył, że papież Jan Paweł II w swojej pierwszej encyklice napisał poruszające słowa, które szybko dostrzeżono i z zaskoczeniem komentowano.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W ostatnim czasie pojawiają się sugestie żeby papieża Jana Pawła II ogłosić Doktorem Kościoła.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Karol Wojtyła zaczął przyjeżdżać z Krakowa na Katolicki Uniwersytet Lubelski jako 34-letni profesor uczelni. Zaczął tam uczyć w 1954 roku aż do momentu wybrania na Stolicę Piotrową, w 1978 roku.

Justyna Przeszło

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe