Oleszyce. Pożegnanie Św. Michała Archanioła

  • 24.10.2020, 11:28
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Oleszyce. Pożegnanie Św. Michała Archanioła Ks. Adrian Borowski
W dniach 21-23 października br. Parafię pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Oleszycach nawiedziła Figura Św. Michała Archanioła z Gargano.

Był to czas prawdziwej mocy i łaski dla wszystkich czcicieli Księcia Zastępów Niebieskich w Oleszycach, mówi Proboszcz Parafi pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Oleszycach, Ksiądz Józef Jan Dudek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

To nawiedzenie nie było by możliwe bez zaangażowania wielu osób, dodaje Ksiądz Proboszcz:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Oleszyce były już blisko tysięczną parafią na trasie peregrynacji Figury Św. Michała Archanioła, podkreśla Opiekun Figury, Przełożony i Kustosz w Sanktuarium Św. Michała Archanioła i Bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym, Ksiądz Krzysztof Poświata:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jednak obecnie, z racji pandemii koronawirusa, przyszłość kolejnych peregrynacji stoi pod znakiem zapytania.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na pamiątkę tego Nawiedzenia w oleszyckim kościele pozostała mniejsza kopia Figury z Gargano, a wielu parafian przyjęło szkaplerz Św. Michała Archanioła.

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (17)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe