Akt wandalizmu w Hrubieszowie

  • 25.10.2020, 17:10
  • Joanna Ferens
Akt wandalizmu w Hrubieszowie
W nocy (z 24 na 25 października) została zniszczona elewacja kościoła pw. św. Mikołaja w Hrubieszowie. Warto zaznaczyć, że niedziela 25 października to dzień rocznicy poświęcenia kościoła.

Nasz kościół parafialny jest pierwszą parafią, która była w Hrubieszowie i jej historia i tradycja jest długa i bogata. Tym bardziej przykro, że ktoś nie uszanował nie tylko miejsca kultu religijnego, ale również historii naszego pięknego miasta Hrubieszowa – tłumaczy wikariusz parafii św. Mikołaja, ks. Grzegorz Szlązak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Duszpasterze z parafii św. Mikołaja w Hrubieszowie proszą wszystkich o modlitwę i wsparcie i apelują, aby nie niszczyć kościołów, które są miejscem modlitwy i wspólnym dziedzictwem narodowym.

Joanna Ferens

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe