Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Judo

  • 27.10.2020, 11:35 (aktualizacja 27.10.2020, 12:14)
  • Małgorzata Kryk
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Judo
W Zamościu w dn. 22-24.10 odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Judo. Zmagania judoków, którzy do Zamościa przyjechali z całej Polski przeprowadzane zostały na hali widowiskowo – sportowej OSiR.

W Mistrzostwach Polski w Judo rywalizowały najlepsze Kadetki i Kadeci, w tym zawodnicy Uczniowskiego Klubu Judo "Legion" Zamość, o czym powiedział organizator wydarzenia i prezes klubu Bartłomiej Wach.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Na zawodach nie zabrakło także gości, którzy są pasjonatami judo, a te sztukę walki trenują od najmłodszych lat. Na hali zamojskiego OSiR zagościł przedstawiciel służb mundurowych.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Generał zdradził jak rozpoczął swoją przygodę z judo i powiedział dlaczego warto uprawiać tę sztukę walki.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uczniowski Klub Judo "Legion" Zamość rozpoczął swoją działalność w 2007 roku. Jego założycielem jest trener Bartłomiej Wach, który powiedział jakie chwyty są dozwolone w judo.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zawodnicy trenują w tzw judokach w kolorach białym i niebieskim. O różnicach kolorystycznych wynikających z przepisów powiedział Bartłomiej Wach.


loadingŁaduję odtwarzacz...

Zawodnicy w zależności od wieku i stopnia zaawansowania, przygotowują się do zawodów na terenie zamojskiego OSiR oraz na salach w dawnym Elektryku i na krytej pływalni. Najlepiej przygodę z judo rozpocząć w wieku kilku lat.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Zawodnicy uczestniczą nie tylko w zajęciach, ale również na obozach i zgrupowaniach w kraju i za granicą. Jak każdy sportowiec muszą zdawać egzaminy.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Uczniowski Klub Judo "Legion" jest klubem, który zajmuje się kompleksowym szkoleniem od wieku dziecka do seniora, a treningi to ogólnorozwojowe zajęcia z zakresu judo i akrobatyki, z elementami gimnastyki korekcyjnej.


Rozmowa z organizatorem wydarzenia Bartłomiejem Wachem na temat Olimpiada Młodzieży i zajęć judo w KS "Legion" Zamość.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (46)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe