Aleja zasłużonych w Józefowie

  • 27.10.2020, 14:46 (aktualizacja 27.10.2020, 14:47)
  • Joanna Ferens
Aleja zasłużonych w Józefowie
Na cmentarzu komunalnym w Józefowie powstanie Aleja Zasłużonych. Decyzję w tej sprawie radni podjęli na sesji w piątek 23 października.

Prawo do pochówku w alei będą mieć osoby, którym Rada Miejska w Józefowie nadała tytuł ‘Zasłużony dla gminy’ lub tytuł ’Honorowego Obywatela’.

- Jeśli taka osoba będzie miała na naszym cmentarzu rodzinny grobowiec zostanie w nim pochowana, w przeciwnym przypadku gmina udostępni nieodpłatnie miejsce i grobowiec w Alei Zasłużonych. Pomnik pozostaje sprawą rodziny - wyjaśnia Burmistrz Józefowa Roman Dziura.

W ramach przygotowań do nowych naborów wniosków o przyznanie unijnych dotacji podczas piątkowej sesji radni postanowili również zabezpieczyć w budżecie pieniądze na opracowanie planu funkcjonalno-użytkowego na rozbudowę kanalizacji w Samsonówce i budowę takiej sieci w Majdanie Nepryskim.

- To podstawowy dokument, który jest potrzebny przy staraniach o środki ze źródeł zewnętrznych, w tym funduszy unijnych. W ten sposób już teraz przygotowujemy się do nowych naborów, które będą ogłaszane w przyszłym roku - mówi burmistrz Dziura.

Plan powinien być gotowy najpóźniej w pierwszym kwartale 2021 roku.

 

/Inf. nadesłana/

Joanna Ferens

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe