Podziękowania dla biłgorajskiego policjanta

  • 27.10.2020, 14:49
  • Joanna Ferens
Podziękowania dla biłgorajskiego policjanta
‘Gratuluję odwagi i profesjonalizmu’ to słowa skierowane przez Starostę Biłgorajskiego do policjanta biłgorajskiej jednostki. Aspirant sztabowy Marek Popowicz uratował 3 - letnią dziewczynkę. Policjant na początku października zdjął w nocy dziecko z balustrady balkonu znajdującego się na drugim piętrze jednego z bloków.

W nocy z 2 na 3 października dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał informację, że na balustradzie balkonu znajdującego się na drugim piętrze jednego z bloków mieszkalnych w Biłgoraju po zewnętrznej stronie stoi małe dziecko, które płacze i wzywa pomocy. Natychmiast na miejsce zostały służby.

Jako pierwsi na miejscu był aspirant sztabowy Marek Popowicz, dzielnicowy z Posterunku Policji w Tarnogrodzie i starszy posterunkowy Sylwester Gałka. Pierwszy z nich bez chwili wahania wszedł po rynnie na balkon, złapał wystraszoną i zapłakaną dziewczynkę i wraz z dzieckiem wszedł do środka. W mieszkaniu zamkniętym od zewnątrz nie było nikogo. W środku policjanci zauważyli ślady spożywania alkoholu. Funkcjonariusze Straży Pożarnej, którzy od początku brali udział w akcji między innymi wyważyli drzwi do mieszkania, po to by umożliwić służbom medycznym wejście do środka i udzielenie pomocy dziecku. Po około 30 minutach na miejscu pojawili się pijani rodzice dziewczynki, którzy zostawili ją bez opieki. Jak się okazało 22-letnia matka miała w organizmie ponad 1,5 promila, natomiast 36-letni ojciec 1,5 promila alkoholu w organizmie. Obydwoje zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. 3-latka została przetransportowana do szpitala. Na szczęście nie odniosła obrażeń.

Odwagi i szybkiej reakcji pogratulował aspirantowi sztabowemu Markowi Popowicz Starosta Biłgorajski Pan Andrzej Szarlip.  Na pamiątkowej tabliczce wręczonej policjantowi czytamy m.in. ..’ Gratuluję odwagi i profesjonalizmu w wykonywaniu powierzonych zadań’.

Starosta pogratulował także Komendantowi biłgorajskiej jednostki wzorowej postawy podległego funkcjonariusza.

 

/Inf. nadesłana: młodszy aspirant Joanna Klimek/

Joanna Ferens

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe