Wyroby tytoniowe nie trafią na rynek

  • 28.10.2020, 09:56
  • Małgorzata Kryk
Wyroby tytoniowe nie trafią na rynek
Nielegalne papierosy o łącznej wartości rynkowej udaremnili mundurowi NOSG podczas kontroli pociągów towarowych.

Aż 30,5 tys. paczek papierosów zabezpieczyli w wyniku kontroli pociągów towarowych funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej. To kolejne w ostatnich dniach duże przemyty papierosów udaremnione na wschodniej granicy, które znaleziono (21.10)w czterech wagonach pociągu towarowego relacji Brześć-Małaszewicze. Wyroby tytoniowe ukryte były pod metrową warstwą towaru zadeklarowanego w dokumentach - czyli drewnianą zrębką.

Zaledwie dzień później (22.10) mundurowi Straży Granicznej i lubelskiej Służby Celno-Skarbowej ujawnili 6,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Papierosy ukryte były w pociągu towarowym relacji Brześć-Kobylany w wagonie typu węglarka, który przewoził surówkę niestopową.

Łączna wartość rynkowa czterech udaremnionych przemytów to 427 tys. zł.

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe