Pomoc dla seniora w Tomaszowie

  • 28.10.2020, 13:14 (aktualizacja 28.10.2020, 13:20)
  • Ewa Monastyrska
Pomoc dla seniora w Tomaszowie
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tomaszowie Lubelskim informuje, że kierując się troską o bezpieczeństwo osób starszych, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przygotowało na rok 2020 program wspierający ochronę zdrowia i życia osób powyżej 70 roku życia pn:,,Wspieraj Seniora'.

 

Celem programu jest zapewnienie usługi wsparcia Seniorów w wieku 70 lat i więcej, którzy w obowiązującym stanie epidemii zdecydują się na pozostanie w domu i nie są w stanie np. poprzez wsparcie rodziny zabezpieczyć sobie artykułów podstawowej potrzeby. Realizacja usługi wsparcia w postaci dostarczenia zakupów nie przysługuje osobie, która korzysta z usług opiekuńczych, bądź specjalistycznych usług opiekuńczych.

Usługa wsparcia będzie polegała w szczególności na dostarczeniu zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej.

Program adresowany jest do:

osób w wieku 70 lat i więcej, które pozostaną w domu w związku z zagrożeniem zakażeniem Covid – 19.
w szczególnych przypadkach osoby poniżej 70 roku życia.
Osoba starsza w wieku 70 lat i więcej, która zdecyduje się pozostać w domu w związku z utrzymującym się stanem epidemii dzwoni na ogólnopolską infolinię uruchomioną w ramach programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów – Numer tej infolinii to: 22 505 11 11.

Osoba przyjmując zgłoszenie przekazuje prośbę o pomoc do ośrodka pomocy społecznej właściwego ze względu na zamieszkanie.

Pracownik ośrodka pomocy społecznej kontaktuje się telefonicznie z Seniorem, weryfikuje zgłoszenie i ustala usługę wsparcia, która ma polegać w szczególności na dostarczeniu tej grupie Seniorów zakupów, zgodnie ze wskazanym zakresem, obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej. Koszty zakupów pokrywa Senior.

Osoby, które chcą włączyć się w pomoc dla seniorów będą mogły zgłosić się przez internet, wypełniając ankietę na uruchomionej stronie https://wspierajseniora.pl/ lub osobiście zgłaszając się do Miejskiego Ośrodka Pomocy w Tomaszowie Lubelskim

Więcej informacji w linku:
https://wspierajseniora.pl/

Szczegółowe informacje dotyczące  udzielanej pomocy można uzyskać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Tomaszowie Lubelskim dzwoniąc pod numer telefonu: 721 503 888
pod którym pełniony jest codziennie dyżur pracownika socjalnego  (także w sobotę i w niedzielę) w godzinach 7:00-19.00, gdzie można uzyskać szczegółowe informacje dotyczące możliwości uzyskania pomocy, również dla osób pozostających w kwarantannie  lub będących w trudnej sytuacji życiowej.


 

Ewa Monastyrska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe