Módlmy się za dusze czyśćcowe

  • 29.10.2020, 10:03 (aktualizacja 29.10.2020, 13:54)
  • Anna Niderla-Kudach
Módlmy się za dusze czyśćcowe Małgorzata Kryk
Dusze czyśćcowe czekają na naszą modlitwę.

Listopad to miesiąc, w którym w szczególny sposób pamiętamy o naszych bliskich zmarłych. Wierzymy, że za łaską Bożą nasi bliscy zmarli oczekują na wejście do chwały Nieba w Czyśćcu. To miejsce szczególne, powiedział w audycji Inżynieria duchowości ks. Eugeniusz Derdziuk, diecezjalny egzorcysta.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W wielu mistycznych objawieniach święci widzieli Czyściec. Jest to miejsce pełne bólu i cierpienia, z których największym jest niezaspokojona tęsknota duszy za Bogiem i Jego miłością.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dusze cierpiące w Czyśćcu trwaja nieustannie na modlitwie, ale same sobie pomóc już nie mogą. Jak napisała św. s. Faustyna Kowalska w 'Dzienniczku”: 'Te dusze modlą się bardzo gorąco, ale bez skutku dla siebie, my tylko możemy im przyjść z pomocą”. W jaki sposób – przypomina ks. Eugeniusz Derdziuk.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy, że w bieżącym roku przez cały listopad, a nie tylko przez 8 dni od uroczystości Wszystkich Świętych, będzie można otrzymać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. Penitencjaria Apostolska zdecydowała, że aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone.

Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego).

Anna Niderla-Kudach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe